Milleks me vajame magneesiumit ja kuidas seda manustada: omadused ja näidustused.

Magneesiumi tähtsust organismile määratletakse tema mõju järgi kõikidele organitele ja süsteemidele. Mineraali roll, tema jaotumise ja omandamise organiseerimine vereringes, närvi- ja lihassüsteemis, hormonaalses ja luukudede süsteemis, on eriti hästi tuntav tema defitsiidi puhul. Ehk siis väike ioon lülitab sisse suured protsessid nii keerukas süsteemis nagu inimorganism.

 

 

Magneesiumi roll inimese organismis

Selle imelise mineraali tähtsust inimese elus aitavad kindlaks määrata tema funktsioonid organismis. Magneesiumi omadused ja funktsioonid: 

  • Kohustuslik kaaslane enam kui 300-le fermendile. Need moodustavad valgu ühendeid, võimaldavad omandada toitaineid ja süsivesikuid toidust, mis osalevad energiavahetuses (1).
  • Mõjutab DNA sünteesi ja uute rakkude jaotamist. Järelikult on võimeline pidurdama vananemise protsessi ja suurendama elu jätkuvust (2).
  • Kaltsiumi vastane (jaotab saabuva kaltsiumi õigetesse rööbastesse, milleta ladestuks kaltsium liigestes ja põhjustaks luude hõrenemist). Sellepärast tugevdab ta luid ja hambaid ning muudab liigesed liikuvamaks.
  • Närvi- ja lihasimpulsside stabiilsus. Mõjuspekter - emotsionaalsest seisundist ja intellektuaalsest tööst kuni lihaste ja liigeste füüsilise seisundini (3). Terve südame- ja veresoonkonna pant. Sellepärast, et kaaliumi ja magneesiumi elektrolüütide rakusisene tasakaal mängib tähtsat rolli südame ja veresoonte talitluse normaliseerimises. Stabiliseerib südamerütmi.

Mg omab rakusiseselt teist kohta peale kaaliumit. Praegusel hetkel on teada enam kui 290 geeni ja 700 valku, mis seovad magneesiumit paljude fermentidega ja osalevad rohkem kui 500-s rakusiseses biokeemilises reaktsioonis (4).

 

 

Magneesiumi manustamise näidustused. 

Lähtudes selle makroelemendi peamistest funktsioonidest, tuuakse välja sellised näidustused tema manustamiseks: 

  • Stress, närvilisus, kroonilise väsimuse sündroom. 
  • Une ja kognitiivsete oskuste häired. 
  • Gastriit, kõrvetised, refluks, kõhukinnisus. 
  • Hüpertoonia, migreen. 
  • Krambid jalgades, lihasvalud. 
  • Muutused liigestes, liigesevalud, osteoporoos. 
  • Suhkrudiabeet, kõrge kolesterool. 
  • Haprad küüned ja juuste väljalangemine. 

 

 

Kes on riskitsoonis? 

Magneesium on ääretult vajalik inimestele, kes on seotud kõrge füüsilise ja vaimse tegevusega (sportlastele, õpetajatele, üliõpilastele ), rasedatele, lastele, eakatele inimestele. 

 

 

Magneesiumi roll meditsiinis: millega on magneesium kasulik. 

Magneesiumi roll meditsiinis kasvab ja avaneb eduka manustamise protsessis. Kardioloogid hindavad seda mineraali tema võimekuse tõttu infarkti profülaktikas, südamerütmi stabiliseerimises ja isegi mitraalklapi prolapsi mõjutamises. Neuroloogias on magneesiumi omadused hindamatud: neurooside, depressiooni ja paanikahäirete kompleksravis aitavad kiirendada tervenemist. Magneesium aitab märgatavalt kiirendada ainevahetust, tugevdada sidekudet. Magneesiumkloriidi kasutatakse meditsiinis magneesiumi defitsiidi sümptomite kiireks ja efektiivseks eemaldamiseks. “Magneesium” - see on mineraali meditsiiniline nimetus. Magnesium Oxide, Magnesium Citrate, Magnesium Chloride - need on magneesiumi erinevad vormid, millel on oma manustamise eripärad ja omadused. Põhjalikumalt saate magneesiumi populaarsemate vormidega tutvuda “ Magneesiumi kõige populaarsemate preparaatide TOP 7” artiklis. 

 

 

Kasutamine: kuidas magneesiumit õigesti manustada 

Miks kasutada magneesiumi preparaate? See ei ole sugugi ebatäiusliku dieedi kindlustamiseks. Magneesiumivaegus mõjutab elukvaliteeti, kõiki organismi süsteeme ja laastab perspektiivis tõsiselt tervist. 

Kui juba esinevad magneesiumivaeguse sümptomid, siis on vaja kiiresti mineraali täiendada. Ideaalne tarvitamisviis - transdermaalne ehk naha kaudu. Just see meetod magneesiumi täiendamiseks saavutas tohutu populaarsuse kõrge efektiivsuse (omandatakse täielikult, vältides seedetrakti), ohutuse  (näiteks, 100% naturaalne magneesiumkloriidi õli) ja mugava kasutamise näol. Miks omandatakse magneesiumit kergemini naha kaudu, mitte tablettidest, lugege artiklist “ Transdermaalne magneesium: ennetamiseks”. 

Kui väsimus haarab endasse, ülemäärase füüsilise koormuse korral, ei ole efektiivsemat meetodit, kui lõõgastuda luksuslikus magneesiumi vannis. Liigeste ja veenide probleemide korral on magneesiumit parem kasutada lokaalselt, otse “sündmuste epitsentris”- määrida vajalik keha pind kokku magneesiumiõliga või geeliga. Toimetades kohalikul tasandil, omavad nad “ võlukepikese” efekti! Selliste sümptomite nagu PMS, südame probleemide, kõhukinnisuse, lihaskrampide korral - on magneesiumit parem juua - kusjuures 100% puhas magneesiumkloriidi kontsentraat on vedelas olekus üheselt parem, kui harjumuspärased tabletid. 

 

 

Küllastada keharakke magneesiumiga on üsna kerge ja isegi meeldiv. Kaasaegsed magneesiumi vahendid (õli, geel, sool) - on kättesaadav ja toimiv viis liita meeldiv kasulikuga.

 

 

 

Allikad:  

  1. Kunkel H.O., Pearson P.B., Schweiqert B.S. Y. The photoelectric determination of magnesium in bodyfluids
  2. W.J. Rowe 2012
  3. Гурциева Д.А., Неёлова О.В. Биологическая роль магния и применение его соединений в медицине
  4. Torshin I., Gromova O. Magnesium: fundamental studies and clinica practice. NY: Nova Biomedical Publishers; 2011.