Milleks on vaja teada enda ööpäevast magneesiumi kogust?

 Et mõista magneesiumi vajalikkust inimese elus, on vaja teada, et see on neljas kõige enam levinud makroelement Maa peal ja kontsentratsiooni poolest teine inimese organismis. Planeedi elus, kõiges elus olevas selle peal ja kaasa arvatud inimeses, säilitab magneesium nagu “ hall kardinal” terves ,funktsionaalses seisundis kõiki meie süsteeme ja organeid. Kuid tasub tal vaid kuhugi kaduda, kui tervis variseb kokku. 

 

Siin on mõningad faktid ja arvud, avaldatud teaduslike uuringute põhjal, mis näitavad makroelemendi mõjumise taset inimese tervisele: 

  • Ööpäevane magneesiumi vajadus - 0,05% keha massist 
  • Üldine magneesiumi sisaldus organismis - 140 g (0,2% keha massist) 
  • Sisaldus kõrge metaboolse aktiivsusega kudedes ( aju, maks, süda, neerud...) - 20% 
  • Sisaldus luukoes - 50-60% 
  • Normis magneesiumi kontsentratsioon organismis - 0,76-1,15 mmol.

Kinnitatud andmete põhjal mikroelementide füsioloogilise vajaduse norm erinevates maades

 

Ööpäevane magneesiumi tarvitamise doosi tabel

Soovitused Normid
Euroopa 375-400 mg päevas 
Suurbritannia 420 mg 19-50- aastastele meestele 
320 mg naistele
Ameerika 130 mg 4-8-aastastele lastele
240 mg 9-14-aastastele lastele 
400 mg meestele
310 mg naistele

 

 

Miks tekib vajadus suurendada magneesiumi kogust? Sellepärast, et viimaste andmete põhjal, oli magneesiumipuudus fikseeritud: Saksamaal - 40%-l; Venemaal - 45%-l; Ameerikas - 47%-l uurimisalustel. Nagu spetsialiseeritud väljaannetes, nii kasvab ka uuringute arv internetiavarustes, mis kinnitavad naha kaudu manustatava magneesiumi efektiivsust ja eelist võrreldes suu kaudu manustamisega. Kinnitatakse, et transdermaalne (naha kaudu) magneesiumi omandamine võrreldes suu kaudu manustamisega, on efektiivsem tänu paremale imendumisele ja väiksemale kogusele kõrvalnähtude tekkimisel seedetrakti läbimisel (3). 

 

 

Pole kellelegi saladuseks, et 21. sajandil ei ole magneesiumit toiduainetes piisavalt. Et elada täisväärtuslikku elu, ilma stressi ja valuta, on vaja täiendavalt organismi magneesiumiga küllastada. 

 

 

Allikad:

  1. Данные Национальной медицинской библиотеки Национального института здоровья США
  2. Dietary Reference Values for nutrients Summary report
  3. Влияние трансдермального магниевого крема на сывороточный и мочевой уровни магния у людей, Касс Л., Розанофф А., Таннер А., Салливан К., Макаули В., Плессет М.