Magneesiumi kasulikkus naise tervise jaoks

Magneesium - asendamatu mineraal naise tervise jaoks. Nimelt aitab ta naisel jääda terveks, rahulikuks ja atraktiivseks. Miks siis on magneesium naistele nii tähtis ja kuidas vältida tema puudujääki?

 

Taastav funktsioon

Magneesium on otseselt seotud naise reproduktiivsete funktsioonidega. Piisava koguse mineraalita on normaalne raseduse kulgemine ja sünnitamine võimatu. Ta aitab lõõgastada kasvava emaka lihaseid ja säilitada rasedust. Ja just magneesiumi defitsiidiga seostavad arstid peamisi PMS-i ilminguid (1).

Eriti vajalik on magneesium naiste jaoks, kes tarvitavad oraalseid kontratseptiive, või hormoonasendusravi. Preparaatides sisalduv östrogeen mõjutab kaudselt mineraali intensiivset väljutamist organismist. 

Saage põhjalikumalt teada artiklist “Magneesium raseduse puhul”.

 

Tugevad luud, hambad ja küüned

Nimelt vastutab just magneesium selle eest, et meie hambad ja luud oleksid tugevad ja terved. Mitte aga ainult kaltsium nagu arvatakse. Sest organism omandab kaltsiumit vaid piisava koguse magneesiumi korral. Praktika näitab, et regioonides, kus vees on kõrge kaltsiumi ja madal magneesiumi sisaldus, on laialdaselt levinud osteoporoosi ja vaagnaluude murdude juhtumid. Aga piirkondades, kus vees on kõrge magneesiumi- ja madal kaltsiumisisaldus, need juhtumid peaaegu puuduvad.2 

Mineraali täiendav manustamine aitab osteoporoosi ennetada ja säilitab luid ja hambaid tervetena pikkadeks aastateks. Aga magneesiumiga vee vannide võtmine ja magneesiumiõliga määrimine tugevdavad suurepäraselt küüsi ja taastavad neid peale kunstküünte paigaldamist ja šellaklaki peale kandmist kiiresti. 

Saage rohkem teada artiklist “Kaltsium ja magneesium”.

 

 

Naha ja juuste ilu 

Magneesiumi puudulikkus peegeldub väga kiiresti välimuses. Ebaterve jume, tursed, naha kuivus ja haprad juuksed - need kõik on tüüpilised magneesiumivaeguse ilmingud. Lisage mineraal oma ellu, sest ilu ilma terviseta ei ole võimalik. Eriti tähtis on magneesium naha jaoks:

  • parandab naha kaitsebarjääri, võtab maha põletiku ja ärrituse
  • tasakaalustab kudede ainevahetust ja puhastab nahka
  • soodustab kollageeni välja töötamist- valk, mis vastutab naha elastsuse ja vastupidavuse eest

Tänu pehmelt puhastavale efektile, on magneesiumi kontsentraat ideaalne soolte puhastamiseks. Ta vabastab organismi šlakkidest ja toksiinidest, aitab väljutada liigset vedelikku ja organismi jaoks kiirelt ja ohutult kaalu langetada. 

Ja veel tugevdab magneesium suurepäraselt juukseid. Selle jaoks on vaja nendesse lihtsalt magneesiumiõli kanda. Regulaarse kasutamise korral kaob kõõm, aga juuksed ise muutuvad tihedamaks ja tugevamaks.

 

 

Tugevad närvid ja uni

Väsimus, emotsioonipuhangud, unetus. Harjumuspäraselt kirjutame need kodus ja tööl olevate probleemide arvele, aga tegelikult asub põhjus märksa sügavamal. Magneesiumi vaeguse tõttu organismis on närviimpulsside edastamine häiritud, mis kutsub esile kõrgendatud tundlikkuse väliste ärritajate puhul. Siit ka ärrituvus, ärevus ja probleemid unega. 

Mineraali täiendav manustamine aitab vabaneda emotsionaalsest stressist, unetusest ja toob tagasi hea meeleolu. Parim meetod - lõõgastavad vannid magneesiumihelvestega. 

Niisiis, magneesium on Nr.1 mineraal naise tervise heaks. Aga organismi küllastada temaga, saab spetsiaalsete magneesiumi preparaatidega. Kõige parem on mineraali tarvitada naha kaudu. Niimoodi omandab organism teda kõige kergemini ja ei kahjusta seedetrakti. Kõige meeldivam meetod- soojad vannid magneesiumihelvestega. Kõige efektiivsem ja kiirem- naha määrimine kontsentreeritud magneesiumiõliga. Lülitage oma ellu looduslik magneesium, et jääda alati ilusaks ja õnnelikuks!

 

 

Allikad:

  1. Прилепская В.Н., Межевитинова Е.А., Сасунова Р.А., Иванова Е.В. Роль магния в патогенезе предменструального синдрома // Российский вестник акушера-гинеколога. – 2012, №3
  2. Barbara Bourke, Walter Last. Magnesium chloride for health and rejuvenation. – 2008.
  3. Dr. Mark Sircus. Transdermal magnesium therapy