Magneesium raseduse puhul: näidustused ja soovitused tarvitamiseks

Arstide arvates ei ole õige raseduse kulgemine võimalik piisava koguse magneesiumita. Miks on magneesiumi nii hinnaline ja kuidas täita tema puudujääki?   

 

 

Magneesiumi roll raseduse puhul

Kui täiskasvanu igapäevane makroelemendi doos sisaldab ligi 400mg, siis raseduse puhul see arv peaaegu kahekordistub. Millega see seotud on? Raseduse kulgemise käigus, eriti raseduse lõpus, langeb mineraali sisaldus naise veres. Laiaulatuslikud ja mitmekülgsed uuringud kinnitavad, et erineva astme magneesiumi defitsiidi all kannatab 81% rasedatest.

1. Seda puudujääki on vaja kompenseerida spetsiaalsete magneesiumi lisanditega.

Miks see vajalik on? 

Maailma Terviseorganisatsiooni andmetel, raskendab magneesiumi puudulikkus embrüo kinnitumist emaka seinale ja kutsub esile kõrgendatud riski enneaegseks- või nurisünnituseks

2. Piisav kogus mineraali lõõgastab meie keha kõiki lihaseid. Sealhulgas ka kasvava emaka lihaseid, alandades nende toonust ja aidates rasedust säilitada. Aga veel magneesium: 

  • osaleb valkude sünteesimises,mida on vaja kõikide rakkude ja kasvava organismi organite ülesehitamiseks. 
  • võtab osa DNA molekulide sünteesimisest ja vanemate geneetilise materjali edastamisest lapsele. 
  • muudab lihaskiud võimalikult elastseks,alandades sünnituse korral tüsistuste ja rebendite tekkimise riski. 
  • osaleb platsenta normaalses talitluses ja kasulike ainete edastamises naiselt lapsele. 

 

 

Millega on magneesium veel rasedatele kasulik? 

Magneesium mitte ainult ei aita rasedust säilitada vaid aitab ka enamikest sellega kaasnevatest ebameeldivustest vabaneda. On tõestatud, et just makroelemendi defitsiidiga on seotud: 

 

Meeleolu langemine 

Närvilisus, ärevus, nutuhood - sellisesse seisundisse võivad enamik rasedaid sattuda ja seda peetakse normaalseks. Tegelikult on meeleolu muutused seotud naise organismi hormonaalse tasakaalutusega, mis võimendub veelgi magneesiumi vaegusega. Et seda probleemi lahendada, piisab lihtsalt magneesiumi lisamisest oma ellu. Mineraal esineb naturaalse antistressi faktori rollis, tekitades hea meele- ja rahulolutunde. 

 

Kõhukinnisus 

Soolestiku tegevuse häired on seotud kollaskeha hormoonide ja östrogeeni taseme tõusuga. Tavaliselt tekivad nad raseduse teises pooles. Magneesium pakub pehmet puhastavat ja lahtistavat toimet, lahendades kõhukinnisuse probleemi naise ja tulevase lapse jaoks ohutult. Parim lahendus kõhukinnisuse korral, on juua magneesiumi vett “ Magnesium Drops”.

 

Probleemid veenide ja tursetega 

Kõige sagedamini esinevad seoses suurenenud koormusega jalgadele raseduse hilises järgus, samas ka probleemide tõttu vedeliku eraldumisel. Magneesiumi tarvitamine raseduse puhul tõstab liigeste toonust, korrastab ainete vahetamist ja lümfidrenaaži. Optimaalne valik veenide jaoks,on lokaalne määrimine “ Magnesium Oil” õliga. 

 

Valu nimmepiirkonnas 

Ilmutab end järk-järgult, nagu selgroole suurenenud koormuse tagajärg. Magneesium lõõgastab seljalihaseid, võtab pehmelt ära põletiku ja valu. Parim lahendus selgroo kaitsmiseks, on tarvitada “ Magnesium Oil” õli. 

 

Venitusarmid nahal 

See on väga aktuaalne enamiku rasedate jaoks. Probleem laheneb väga lihtsalt magneesiumi abil. Ta parandab mikrotsirkulatsiooni, silub nahka ja teeb ta võimalikult elastseks. Kõige ohutum ja efektiivsem vahend täna, on 100% puhas magneesiumkloriidi õli. 

 

Jalakrambid 

Magneesiumivaeguse puhul esinevad probleemid lihaste lõdvestumisega ja selle kõige eredam väljund, on krambid. Arstid seostavad neid sageli mineraalide vahetamise häiretega ja kirjutavad välja kaltsiumit.Samas aitab magneesium lihastel lõdvestuda ja vabastab raskustundest ja krampidest jalgades. 

 

 

Milline magneesium on rasedatele kõige parem ja ohutum? 

Magneesium on raseduse iga järgu ja eduka sünnituse puhul tähtis. Aga organismi sellega küllastada on võimalik spetsiaalsete lisandite abil, mis on ohutud naise ja lapse jaoks. Parim viis mineraali tarvitada , on naha kaudu, magneesiumkloriidi näol. Nii imendub mineraal kõige kiiremini ja paremini, tekitamata ebameeldivaid kõrvalmõjusid. 

Optimaalne rasedate jaoks on magneesiumihelvestega jalavannid ja magneesiumiõliga määrimine. See on kõige kiirem ja efektiivsem meetod magneesiumiga küllastumiseks. Kui ei ole vastunäidustusi vannide võtmiseks, võib nautida suursuguseid vanne “Magnesium Flakes” helvestega. Nad lõõgastavad suurepäraselt lihaseid ja rahustavad närvisüsteemi. 

Kui esineb probleeme seedimise või südame-veresoonkonnaga, tasub magneesiumit seespidiselt tarvitada, sealjuures just vedelal kujul. Optimaalne otsus on “ Magnesium Drops” tilgad. 

 

Lisage magneesium oma ellu - kaitsete kõige kallimat!

 

 

Allikad:

  1. Серов В.Н., Блинов Д.В, Зимовина У.В. Результаты исследования распространенности дефицита магния у беременных // «Акушерство и гинекология» 6, 2014.
  2. WHO recommended definitions, terminology and format for statistical tables related to perinatal period and use of a new certificate for cause of perinatal deaths. Acta Obstet. Gynecol. Scand., 1977, 56 (3): 247-253.
  3. Серов В.Н., Тютюнник В.Л., Твердикова М.А. Применение препаратов магния в акушерской практике // ФГУ «Научный центр акушерства, гинекологии и перинатологии имени академика В.И. Кулакова», М. – 2011. – Т. 19. - № 5. – С. 352–355.
  4. Унанян А.Л., Сидорова И.С., Араелов С.Э. Роль магния в генезе и профилактике невынашивания беременности // Медицинский совет, М. – 2014. – С. 76 – 78.
  5. Mildred Seelig, Andrea Rosanoff. The Magnesium Factor, – 2003.
  6. Зайнулина М.С., Еремеева Д.Р., Корнюшина Е.А. // Роль препаратов магния в терапии угрозы прерывания беременности у женщин с привычным невынашиванием. Гинекология, 2013, 4.
  7. Lukacsi L, Lintner F, Zsolnai B, Somogyi J. Magnesium transport in human pregnancy (magnesium content of human gestation tissues and tissue fluids). Acta Chir Hung, 1991, 32 (3): 263-268.